Plánovaná trasa začala v obci Kochánovice. Paní Ing. Dana Štastná, majitelka jídelny ,, Kruh zdraví “ nás velmi mile přijala a pohostila produkty zdravé výživy. Klienti se potěšili s domácími mazlíčky a obdivovali zahrádku s bylinkami. Nechyběla ani fenka Scheylla, která v rámci canisterapie pravidelně do Denního stacionáře dochází. V doprovodu hostitelky jsme se vydali na krátkou procházkou ke Kochánovickému rybníku. Různorodá místní fauna i flora nás velice zaujala a poskytla osvěžující občerstvení v podobě lesních malin a jahod.
Po příjemné procházce krásnou přírodou na nás čekal výborný oběd v zájezdního hostinci Obora, který nás zaujal svým starobylým rázem.

Poslední příjemná zastávka výletu byla v interaktivním muzeu starokladrubského koně Švýcárna ve Slatiňanech, ve kterém se klienti seznámili s historií chovu. Shlédli videa z jejich života a mohli si pohladit největšího plyšového koně v České republice. Na výstavě nepublikovaných fotografií ,,Vzpomínka na Dobrou vodu“ jsme si zavzpomínali na stejnojmenný seriál, který se zde před lety natáčel.

Z výletu jsme se všichni vraceli s krásnými zážitky a zdravě unaveni …
Monika Benešová